O nás

Auta pro mě byla od malička velkou vášní. Jejich opravě a lakování se věnuji od 16 let, a rád bych se s vámi podělil o své zkušenosti a postřehy. Tady je můj příběh.

Již 29 let s Vámi

  první vzpomínky

První vzpomínky

Moji rodiče měli autoservis, a tak už jako malý kluk jsem pomáhal opravovat auta. Přišel jsem vždycky ze školy, tašku hodil do kouta a běžel pomáhat tátovi do dílny. Nejvíc mě bavilo, když jsme dokázali z nabouraného auta na odpis, vytvořit zase krásný vůz. Jak jsem rostl a začínal mít vlastní hlavu, bylo jasné, že potřebuji vlastní pracovní prostor. Jelikož firmě se dobře dařilo, pořídili jsme k autoservisu také lakovnu, kteoru jsem dostal celou na starost.

  Učím se lakovat 1
  Učím se lakovat 2

Učím se lakovat

Začátky v lakovně byly náročné. Nejvíce času jsem trávil opravou zkažených laků, studováním správných postupů a celkově jsem se snažil přijít na to, jak tento organismus rozpohybovat. V rámci lakovny jsme měli i míchárnu, kde jsem se poprvé setkal s barvami, jejich mícháním a tím nejtěžším, domícháváním. Tehdy jsem pracoval se systémem značky Helios a Sikkens a díky tomu jsem i poznal svého budoucího společníka, pana Dvořáka. Roky ubíhaly a musím říct, že z naší lakovny začaly vyjíždět auta s lakem, na který by mohl být člověk pyšný. Psal se rok 2004 a s vyšší produkcí aut se zvyšovaly nároky na barevné varianty laků. Ne vždy se člověk mohl spolehnout na kód odstínu od výrobce a místo toho trávil spoustu času domícháváním správného odstínu. Díky tomuto problému, který pro lakovny představoval velkou ztrátu času, vznikl nápad vytvořit mícháru, pod záštitou pana Dvořáka. Tato míchárna se měla zaměřovat právě na problematické odstíny a jejich domíchávání.

 stare logo

Zakládáme firmu

Měl jsem tou dobou už spoustu zkušeností s provozem lakovny. Věděl jsem co je potřeba, co není, které produkty jsou dobré a které ne. Rozhodl jsem se tedy s panem Dvořákem založit firmu na zásobování lakoven. Před námi stála těžký výzva. Zaškolit lidi, vytvořit si klientelu a získat smlouvy s dodavateli. Stále mě ale hnala moje vášeň pro lakování aut a věřil jsem, že díky ní dokáže naše firma být chtěným a užitečným dodavatelm pro ostatní lakovny.

Lakuju letadla

V roce 2012 měla firma už spoustu spokojených zákazníků a mě zas hnala další touha pustit se do nové lakovací výzvy. Přihlásili jsme se do konkurzu na lakování armádních letounů a vyhráli ho. To byl pro mě splněný sen. Podíval jsem se na vojenské leštiště ve Kbelích a viděl vládní a armádní letadla a vrtulníky zblízka.